Jelitkowo – gdzie zjeść i co zobaczyć, czyli przewodnik w pigułce

Jelitkowo wśród polskich turystów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie planują wyjazd do Jelitkowa i nie chcą przegapić żadnego ciekawego miejsca.

Gdzie jest Jelitkowo?

Jelitkowo jest nadmorską częścią Gdańska, która może pochwalić się nie tylko fantastyczną przestrzenią morską dla rybaków, ale także wspaniałym letnim kąpieliskiem morskim. Jelitkowo położona jest na popularnym osiedlu administracyjnym Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Jelitkowo noclegi

Jelitkowo – co zobaczyć?

W pierwszej kolejności koniecznie należy zwiedzić Park Jelitkowski i stare domy rybackie z XVIII/XIX wieku. Osoby, które chcą aktywnie spędzić swój czas powinny zainteresować się wielokilometrową ścieżką rowerową, która ciągnie się od Sopotu do Brzeźna. Godne uwagi są także takie miejsca jak np.: Port Brzeźno – Rodzinny Park Rozrywki i Ergo Arena.

Jelitkowo – gdzie zjeść?

Osoby, które poszukują smacznej restauracji koniecznie muszą zajrzeć do Tawerny Klipper albo TRUE Steaks & Seafood. Wśród turystów dużym zainteresowaniem cieszy się również restauracja Nautilus, Karmazynowa Zatoka i Restauracja Parkowa.